Чи захищене Ваше обладнання?

By Немченко Лілія 17 років ago
Home  /  Статті  /  Чи захищене Ваше обладнання?

Сітел

Збій системи електронної обробки даних – Збій виробництва – Втрата даних – Відмова пристроїв комунікації

Складні електронні системи знаходять все більш широке застосування і розповсюдження в областях обробки даних, в автоматизації виробництва із застосуванням мікропроцесорів, а також в області телекомунікацій. Вони стають все менше, все швидше, все могутніше і все більш чутливими до перешкод. Зростаюча мініатюризація і комплексність, з одного боку, підвищують чутливість цих вузлів до паразитних струмів і перенапруг. З іншого боку, вони ведуть до того, що при певних обставинах при відмові хоча б одного блоку відбувається збій всієї системи електронної обробки даних або зупинка виробничої лінії. У таких випадках пошкодження самого обладнання буде найменшою з бід. Зупинка виробництва на кілька днів або втрата технологічних даних коштують набагато дорожче, ніж заміна пошкоджених блоків.

Часто трапляється непередбачене.

Відмови обладнання найчастіше відбуваються раптово, але вони мають свою передісторію. Електронні вузли також старіють, як будь-яке інше обладнання, і можуть стати більш чутливими до імпульсних перенапруг. Не кожен перепад напруги може вивести обладнання з ладу, але кожен з них неминуче призводить до прискорення старіння електронних компонентів. При випробуваннях в реальних умовах. проведених компанією Deutsche Telekom, було встановлено, що в звичайній електричній мережі з напругою 220 Вольт в середньому кожні 30 секунд виникають імпульсні перенапруги. Це означає, що вже через два – три роки виникне необхідність в першому ремонті або станеться збій електронного обладнання.

 Загроза для Ваших можливостей.

З’являються раптом потенціали напруги і перехідні процеси можуть призвести до пошкодження і відмови мікроелектроніки в сфері інформатики, вимірювальної, керуючої і регулюючої техніки, телекомунікацій і техніки високих частот (наприклад, установок або відео, які надсилають та приймають).

Імпульсні перенапруги виникають в основному:

  • Впливом розрядів блискавок
  • Електростатичним розрядом (ЕЕО)
  • Електромагнітним і ядерним електро – магнітним імпульсом (ОМР / NЕМР)

Загроза за рахунок впливу блискавки.

Ймовірність влучення блискавки не така вже висока. Наприклад, для запобігання прямого збитку від попадання в будівлі грозового розряду часом досить простого громовідводу. Для електроніки, що знаходиться на об’єкті, це виглядає зовсім інакше. При ударі в блискавкоприймач і відведення в землю виникає підвищення потенціалу землі. Заряд розходиться від точки попадання хвилями, вражаючи все навколо.

Таким чином, для серйозного порушення в роботі електричних приладів достатньо знаходження поруч з центром грози. Причинами цього є високочастотні, електромагнітні імпульси. які виробляються статично зарядженим повітрям.

Аналогічні наслідки може мати значно більш віддалений удар блискавки в лінію електропередач. Хвиля перенапруги розповсюджується по кабелю аж до підключених електронних приладів.

Насправді, пряме попадання блискавки необов’язково. Потужний електромагнітний імпульс, що виникає при атмосферному розряді, також призводить до виникнення високих наведених струмів в лініях, що і призводить до імпульсних перенапруг в мережі.

Загроза за рахунок електростатичного розряду.

Електростатичні ефекти пов’язані з діяльністю людини. Всім відомий феномен подібного удару (іскрового) розряду при торканні рук. Різниця потенціалів може при цьому досягати 15.000 Вольт. Якщо доторкнутися до чутливих вимірювальних приладів або до клавіатури комп’ютера, то виникаючий при цьому розряд може призвести до збою, тимчасової відмови або повного виходу з ладу відповідного приладу. Навіть якщо зовні нічого не відбувається, електроніка приладу піддається надмірному навантаженні.

Наслідком цього можуть стати серйозні відмови устаткування, наприклад, комп’ютерної техніки. Блискавкозахист оберігає від збою системи, релейне обладнання всіх видів, а також пускові пристрої люмінесцентних ламп. Стрибки напруги, що тривають частки секунди, які навіть не відчуваються самим користувачем, також стають причиною електромагнітних імпульсів. Даний феномен, відомий як “промислові або комутаційні перенапруги”, на дуже короткий час призводить до підвищення напруги в мережі на кілька кіловольт. Це може стати причиною виходу з ладу електроприладів, або, як мінімум, їх прискореного старіння.

Одним з видів електромагнітного впливу може бути електромагнітний імпульс, що виникає при ядерних випробуваннях і іменований в зарубіжній літературі NEMP При проведенні випробувань в атмосфері на висоті від 40 до 400 км виникає електромагнітний імпульс, що поширюється в радіусі 12 тисяч кілометрів на поверхні Землі. При цьому всі ЛЕП в зоні ураження стають індукційними провідними антенами, в яких виникає наведений струм великої потужності. Всі підключені до мережі електроприлади, а також системи телекомунікацій, системи дротового і бездротового зв’язку при цьому або сприймають сильну перешкоду або повністю виводяться з ладу.

Загроза внаслідок електромагнітного імпульсу.

Електромагнітні імпульси виникають, наприклад, в момент включення електротехніки, будь то електродвигуни, трансформатори, електронні прилади, як, наприклад, комп’ютери та копіри.

Рішення від CITEL.

Весь сучасний світ залежить від електроніки. Своє завдання фірма CITEL бачить у створенні ефективного захисту для сучасної електроніки, яка особливо чутлива до імпульсних перенапруг.

Захист необхідий скрізь, де існує ризик.

Паразитні струми і імпульсні перенапруги впливають на електроніку. Певний захист обладнання проводиться вже самим виробником електроприладів, але завдання його полягає в основному в придушенні перешкод, які виробляють самі прилади. Нерідко дослідники беруть до уваги вплив, який чиниться на компоненти сусідніми приладами і компонентами. У цьому випадку особливо ефективні захисні елементи CITEL, які запобігають ушкодженню чутливої ​​електроніки в результаті імпульсних перенапруг.

Захист якості – результат взаємодії багатьох компонентів. Результативність роботи CITEL укладена в синтезі новаторських ідей, компетенції у виробництві та грамотного сервісу. Всі елементи захисту для самих різних областей застосування виготовляються на власних підприємствах. Завдяки цьому якість продукції зберігається на дуже високому рівні. При цьому сертифікація в системі ISO сама собою зрозуміла. Якість CITEL – це абсолютна надійність і великий термін служби. Проте CITEL не обмежує свою роботу тільки виробництвом: компанія активно працює з клієнтами.

Принципи CITEL:

  • Розробка стандартних захисних блоків з урахуванням їх установки в існуючі прилади та пристрої;
  • Вироби виготовлені за сучасними технологіями, за якими майбутнє. Головна ознака – спрямованість в майбутнє;
  • Індивідуальні консультації для аналізу потреб клієнтів і складання концепції захисту обладнання;
  • Швидке виконання замовлення завдяки оперативній роботі служб логістики;
  • Розробка індивідуально підібраного для кожного клієнта обладнання в найкоротші терміни – близько чотирьох тижнів;
  • Реалізація невеликих партій продукції в залежності від побажань клієнтів за оптимальними цінами здійснюється завдяки гнучкості виробництва;
  • Виключна якість захисного обладнання дозволяє давати гарантію на всі вироби.

Каталог CITEL,2006

 

Category:
  Статті
this post was shared 0 times
 000
About

 Немченко Лілія

  (16 articles)