• ЗАЗЕМЛЕННЯ

    Компанія FRTgroup виконує всі типи систем заземлення. Встановлення систем заземлення необхідне для безпечного функціонування електрообладнання та захисту людини від ураження струмом. При встановлені системи ми використовуємо технологію модульного заземлення, надаємо технічну підтримку протягом усього гарантійного строку.

1
/
3
/

Заземлення у приватному будинку

ЗАЗЕМЛЕННЯ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ, КВАРТИРІ А ТАКОЖ ОБЛАДНАННЯ

Системи заземлення від FRTgroup забезпечують ефективну і безпечну роботу дорогого технологічного, комунікаційного та комп’ютерного обладнання. Компанія FRTgroup здійснює інсталяцію системи заземлення по модульно-стрижневій технології, яка позбавляє від необхідності використовувати громіздкі бурильні установки, роботи виконуються швидко, точково і акуратно, істотно знижується площа заземлюючих пристроїв, витрати металу і кабелю, скорочуються обсяги земляних робіт. Для виконання професійного заземлення ми використовуємо обміднені або оцинковані стрижні.

Ми заключили договір про комерційну діяльність з компанією Anchor, тому що вона є новатором у виготовленні обміднених матеріалів для інсталяції систем заземлення і використовує технологію “чотиривимірного, безперервного нанесення електролітичного покриття з високою швидкістю”.

Ми принципово не робимо заземлення в приватному будинку “дідівським” методом на чорному металі, тому що така система не має робочо-захисних властивостей, необхідних для сучасного обладнання. Перш ніж приступити до виконання робіт, наші фахівці проводять вимірювання питомого опору грунту для більш точного розрахунку кількості стрижнів, необхідних для створення того чи іншого заземлювального пристрою.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ЗАЗЕМЛЕННЯ ВІД FRTgroup

Зробити заземлення – це виконати електричне з’єднання між визначеною точкою системи, установки або обладнання і локальною землею. Захисне заземлення – заземлення точки чи точок системи, установки або обладнання з метою забезпечення електробезпеки.

Функціональне (робоче) заземлення будинку – заземлення та занулення точки або точок системи, установки або обладнання з метою, не пов’язаною з електробезпекою (наприклад, для забезпечення електромагнітної сумісності). Заземлюючий пристрій (ЗП) є невід’ємною частиною будь-якої електроустановки. (Джерело – ПУЕ, глава 1.7, 2006)

Традиційна технологія передбачає пристрій системи заземлення на основі елементів з чорного металу (куточки, арматура, труби, сталеві смуги). Для створення заземлювального пристрою в землю на глибину 3-6 м (іноді глибше) і на відстані 3-5 м один від одного вбивають вироби з металопрокату певного перерізу.

Після цього всі вертикальні заземлювачі об’єднують між собою металевою смугою за допомогою зварювання або болтових з’єднань, створюючи тим самим в землі своєрідну «сітку».

Глибинне
Даний метод заземлення застосовують з самого початку електрифікації. Але навіть абсолютно правильно спроектована і виконана схема заземлення на основі виробів з чорного металу не позбавлена серйозних недоліків. При зануренні в землю чорний метал піддається руйнівному впливу корозії.

Це обмежує термін служби системи і веде до значного погіршення характеристик системи заземлення з плином часу. В процесі монтажу також є певні складності. Виникає необхідність виконання значних обсягів земляних робіт, причому ці обсяги збільшуються прямо пропорційно зменшенню значення необхідного опору.

Проблема тут в тому, що далеко не завжди вдається забезпечити виконання робіт по монтажу заземлюючих пристроїв на необхідної за попереднім розрахунком території. Особливо це стосується реконструйованих і модернізованих електроустановок і будівель. Часто для монтажу вертикальних заземлювачів потрібна наявність спеціальної техніки, яка дозволяє забивати заземлювачі на великі глибини.

Це несе додаткові труднощі і витрати. Неправильно виконане заземлення призводить до утворення небажаних електромагнітних завад в роботі обладнання і небезпеки ураження людей електричним струмом. Таким чином, при організації ЗП ми рекомендуємо думати не тільки про показник опору на момент інсталяції, але і про подальшу експлуатацію даної системи.

ПРИСТРІЙ ЗАЗЕМЛЕННЯ. СХЕМА ЗАЗЕМЛЕННЯ ЗАСНОВАНА НА ЗАСТОСУВАННІ ОБМІДНЕНИХ АБО ОЦИНКОВАНИХ СТРИЖНІВ

Стрижень довжиною 1,5 м призначений для забивання в землю. Його діаметр – від 14,2 до 20 мм, що відповідає державним стандартам. У його конструкції передбачена можливість приєднання такого ж стрижня для нарощування довжини глибинного заземлювача. Інші елементи виконують допоміжну функцію.

До них відносяться з’єднувальні затискачі, наконечники для забивання стрижнів в грунт, спеціальні засоби, що захищають змонтований пристрій від виникнення корозії.

FRTgroup є партнером компанії Громовик, яка є абсолютним лідером у виготовленні елементів блискавкозахисту та заземлення. Їх продукція пройшла лабораторні випробовування струмом блискавки та є сертифікована в Україні відповідно до чинного законодавства. Тому ми з абсолютною впевненістю використовуємо та рекомендуємо продукцію торгової марки Громовик для інсталяції систем блискавкозахисту та заземлення.

Принцип інсталяції простий. На перший стрижень ми накручуємо наконечник, стрижень забиваємо в грунт за допомогою вібромолота, потім за допомогою з’єднувальної муфти (або ж без муфти) з першим стрижнем з’єднуємо наступний.


Структура глибинного заземлення
Подібний процес ми повторюємо до досягнення необхідного значення опору.

Дану систему можна використовувати для організації заземлювального пристрою практично повсюдно. При професійному підході нашої компанії монтаж виконується силами одного-двох фахівців.

Так як з глибиною питомий опір грунту знижується, то корисним виявляється властивість сучасної модульно-стрижневої системи досягати глибини до 50 м.

Причому, щоб забити заземлювач на таку глибину, нам досить скористатися звичайним вібромолотом.
З огляду на те, що заземлювач знаходиться на великій глибині, він не схильний до кліматичного впливу (замерзання або засихання поверхневого шару грунту).

Крім того, з’являється можливість досягати низьких значень опору однією точкою, що дозволяє заощадити кількість матеріалів, значно зменшити обсяги земляних робіт, виконати заземлюючих пристроїв на обмеженій території (навіть в підвалі будівлі).


Рeалізовані проекти компанії