• ЗОВНІШНІЙ БЛИСКАВКОЗАХИСТ

    Блискавка – це природне явище, яке людина нажаль не може контролювати. Прямий удар блискавки є дуже небезпечним і може завдати значної шкоди житловому приміщенню та електрообладнанню. Вирішенням цієї проблеми є встановлення системи блискавкозахисту, яка в повній мірі здатна захистити будівлю та обладнання. Компанія FRTgroup є професіоналом по встановленню систем блискавкозахисту. Ми гарантуємо якість та надійність встановленої системи

1
/
3
/

Удар блискавки в дім

НАДІЙНИЙ БЛИСКАВКОЗАХИСТ БУДИНКУ. ЗАХИСТ ВІД БЛИСКАВОК

Небувалий сплеск активності блискавок спостерігається останнім часом. Якщо 10 років тому максимальне зареєстроване значення струму блискавки в світі було 200 кА, то сьогодні цей показник досягає 400 кА. Вся справа в постійному посиленні електромагнітного смогу, що є наслідком використання побутової техніки і електроніки, засобів телекомунікації та зв’язку. Як результат – дедалі частіші випадки пожеж, ураження електричним струмом людей і тварин, виходу з ладу обладнання, фінансові втрати. Як випливає з діючих нормативів, блискавкозахист будинку – це комплекс заходів, спрямованих на запобігання негативних наслідків грозових розрядів. До таких наслідків можна віднести: механічні руйнування, виникнення пожеж, ураження електричним струмом людей і тварин, вихід з ладу електричного обладнання. Для захисту будівель і споруд від прямого попадання блискавки компанія FRTgroup пропонує виконати систему зовнішнього блискавкозахисту. За допомогою з’єднувальних елементів з міді, латуні і нержавіючої сталі система може бути організована в різних варіантах і комбінаціях. При цьому враховується висота будівлі, його архітектурні особливості, матеріали, з яких виготовлені покрівлі та стіни.

ЕФЕКТИВНИЙ ГРОЗОЗАХИСТ ВІД FRTgroup

Системи блискавкозахисту – це комплекс заходів і пристроїв, спрямованих на підвищення рівня безпеки людей, а також запобігання руйнуванню будівель і споруд, виходу з ладу обладнання, можливих при впливах блискавки. Ми рекомендуємо виконувати комплекс блискавкозахисту, який складається з двох складових:
– зовнішній блискавкозахист;
– внутрішній блискавкозахист.

Зовнішній блискавкозахист – система, призначена для захисту людей, будівель і споруд від прямого удару блискавки. До складу системи входять три елементи:
– блискавкоприймач – пристрій, призначений для прийому розряду блискавки;
– струмовідвід – сукупність провідників, призначених для відводу струму блискавки від блискавкоприймача до заземлювального пристрою;
– заземлюючий пристрій – сукупність заземлювачів і заземлюючих провідників, призначених для розтікання струму блискавки в землі.

При інсталяції систем зовнішнього блискавкозахисту ми використовуємо матеріали та обладнання вітчизняної компанії Громовик, яка не поступається в якості європейським аналогам.
Внутрішній блискавкозахист – система, призначена для захисту електронного та електричного обладнання, яке розташоване в будівлях, від наведеного та занесених напруги і струму блискавки по зовнішнім металевим комунікаціям. Одним з найкращих виробників обладнання та матеріалів для реалізації внутрішнього блискавкозахисту є компанія Citel, продукцію якої ми давно використовуємо в своїй роботі та маємо всі відповідні сертифікати якості.

Щогла

Складові системи зовнішнього блискавкозахисту – блискавкоприймачі, струмовідводи і заземлюючий пристрій. Головне призначення блискавкоприймачів, як випливає з їх назви, – приймати блискавку на себе. Ми можемо встановити  блискавкоприймачі у вигляді окремо розташованих щогл, тросів, стрижнів безпосередньо на будівлі, провідників великого перерізу розташованих у вигляді блискавкоприймальної «сітки». Як правило, ми використовуємо різні комбінації зазначених елементів, враховуючи архітектурні особливості споруд. Струмовідводи  для відводу струму блискавки від блискавкоприймача до заземлюючого пристрою, який, в свою чергу, розподіляє струм в землі. Крім того, існує безліч елементів (кріплення, з’єднувачі, затискачі), які дозволяють об’єднати вищевказані складові в єдину систему. Для створення системи блискавкозахисту необхідний попередній розрахунок або проект. З огляду на те, що неможливо точно визначити, коли і за яких умов в конкретно обрану будівлю вдарить блискавка, ми використовуємо імовірнісні характеристики, такі як оцінка середньорічної тривалості гроз і очікувана кількість ударів  блискавки в будівлі або споруди. Крім того, вибір категорії блискавкозахисту залежить і від параметрів самої будівлі (ступеня вогнестійкості, розташування та ін.). Виходячи з цих даних ми визначаємо категорію блискавкозахисту будинку, вибираємо оптимальне технічне рішення. Далі слідує розрахунок за певною методикою з тим, щоб обране технічне рішення забезпечувало максимальну надійність для захисту будівлі. Слід зазначити, що більшість новоспоруджених будинків виконуються за індивідуальним проектом, відповідно і блискавкозахист будинку розраховується індивідуально.


Грамотне проектування, засноване на правильному застосуванні методик розрахунку систем блискавкозахисту та обліку індивідуальних особливостей будівлі, що захищається – найважливіший етап створення системи блискавкозахисту від FRTgroup.
Питання безпеки не терплять економії. Для нас принципово важливо працювати тільки з якісними матеріалами, тому ми не використовуємо вироби з чорного металу. Їх дешевизна оманлива, тому що внаслідок корозії блискавкозахист на чорному металі має невеликий термін служби. Своїм клієнтам ми пропонуємо організувати захист від блискавки з оцинкованих і мідних елементів від компанії Громовик. В процесі експлуатації вироби з цих матеріалів зберігають свої властивості, значення параметрів системи залишаються стабільними довгі роки. Таким чином, в подальшому Ви заощадите на ремонті і технічному обслуговуванні системи блискавкозахисту. Не менш відповідальним є і наступний крок – виконання монтажних робіт. При їх виконанні необхідно домогтися того, щоб всі з’єднання елементів системи зовнішнього блискавкозахисту мали певну величину електричного опору. Так як основна частина робіт проходить на даху будівлі, в FRT group працюють висококласні техніки і альпіністи, які регулярно проходять навчання та підвищення кваліфікації. Нами виконано більш ніж 70 об’єктів по встановленню систем зовнішнього блискавкозахисту.
Сучасні інженерні рішення від FRTgroup дозволяють організувати систему зовнішнього блискавкозахисту непомітно та не порушуючи архітектуру будинку. Висококваліфіковані та досвідчені спеціалісти компанії FRTgroup можуть розробити проект, розрахунки, технічні рішення будь-якої складності, враховуючи всі побажання замовника.
Після введення об’єкта в експлуатацію ми видаємо паспорт на системи зовнішнього блискавкозахисту. Також ми рекомендуємо укладати договір на технічне обслуговування системи блискавкозахисту для контролю нормованих параметрів та візуальних обстежень, які забезпечують збільшення строку експлуатації.

Рeалізовані проекти компанії