• ЗАХИСТ ВІД ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕНАПРУГ

    Якщо у вас виникли проблеми викликані перепадами напруги, то компанія FRTgroup з легкістю їх вирішить, встановивши на вашому об’єкті систему захисту від імпульсних перенапруг. Ця система, призначена для захисту електронного та електричного обладнання, яке розташоване в будівлях та є просто необхідною для безпеки, як устаткування так і людини.

1
/
3
/

DS254VG-120 G

ЗАХИСТ ВІД ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕНАПРУГ ОБМЕЖУВАЧ ПЕРЕНАПРУГИ ОПН

Для сучасних будівель у великих містах, які останнім часом буквально напхані чутливою ​​апаратурою, джерелом грозових перенапруг може стати не тільки живильна мережа, а й похмуре небо в грозовий сезон. FRTgroup пропонує рішення проблем, викликаних перепадами напруги – система захисту від імпульсних перенапруг або внутрішній блискавкозахист. Це система, призначена для захисту електронного та електричного обладнання, яке розташоване в будівлях, від наведених та занесених напруги і струму блискавки по зовнішнім металевим комунікацій. Правильно спроектована і встановлена ​​система здатна нейтралізувати будь-які імпульсні реле захисту від перенапруги, що виникають в мережі – потрапляння блискавки, атмосферні електромагнітні дії, перенапруги, що виникають під час комутації потужних споживачів електроенергії. Ми встановлюємо найсучасніше обладнання захисту від перенапруг, виготовлене за унікальною технологією, аналогів якої немає в світі, що забезпечує максимальну безпеку.

ЗАХИСТ ВІД ПЕРЕНАПРУГ ЗАПОБІГАЄ ВИХОДУ З ЛАДУ ЕЛЕКТРИЧНОГО І ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛАДНАННЯ У НАЙБІЛЬШ ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ!

Обмежувач перенапруги або захист від імпульсних перенапруг (внутрішній блискавкозахист) забезпечує безперебійну роботу систем енергопостачання, телекомунікаційних мереж і мереж передачі даних, високочастотної техніки, систем автоматизації і управління, промислового і медичного обладнання. Як видно з назви, її призначення – захищати об’єкти, розташовані всередині будівель і споруд, причому не тільки від дій блискавки, але і від будь-яких короткочасних високочастотних імпульсів.

Мільйони перенапруг виникають щомиті у всіх мережах світу, лініях і проводах. Їх величина коливається від найменших, часток вольта, до сотень тисяч вольт. Наслідками перенапруг можуть бути як відключення світла в квартирі на кілька хвилин, так і аварії на електростанціях, внаслідок чого без електрики залишаться великі міста і суміжні райони. Сучасне електронне обладнання стає все менше, все швидше, все могутніше і все більш чутливими до перешкод. Зростаюча мініатюризація і комплексність, з одного боку, підвищують чутливість цих вузлів до паразитних струмів і реле захисту від перенапруги. З іншого боку, вони ведуть до того, що при певних обставинах при відмові хоча б одного блоку відбувається збій всієї системи електронної обробки даних або зупинка виробничої лінії. У таких випадках пошкодження самого обладнання буде найменшою з бід. Зупинка виробництва на кілька днів або втрата технологічних даних коштують набагато дорожче, ніж заміна пошкоджених блоків. Не кожен перепад напруги може вивести обладнання з ладу, але кожен з них неминуче призводить до прискорення старіння електронних компонентів. Потенціали напруги і перехідні процеси можуть призвести до пошкодження і відмови мікроелектроніки в сфері інформатики, вимірювальної, керуючої і регулюючої техніки, телекомунікацій і техніки високих частот.
Перенапруги – це будь-яке збільшення значення напруги (а як наслідок – і струму) в якій-небудь ділянці лінії, що досягає значень, небезпечних для ізоляції, обладнання та людей, пов’язаних з даною лінією.

Зони захисту

ЗАПОБІГАННЯ ГРОЗОВИХ РОЗРЯДІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ОБМЕЖУВАЧІВ ПЕРЕНАПРУГИ

Для запобігання прямого попадання в будівлю грозового розряду часом досить простого громовідводу. Але для електроніки, що знаходиться на об’єкті, ризик значно вище. Для серйозного порушення в роботі електричних приладів досить знаходження поруч з центром грози. Причинами цього є високочастотні, електромагнітні імпульси, які виробляються статично зарядженим повітрям. Аналогічні наслідки може мати значно більш віддалений удар блискавки в лінію електропередач. Хвиля перенапруги розповсюджується по кабелю аж до підключених електронних приладів. Нерідкі випадки, коли внаслідок удару блискавки поблизу будівлі вдається уникнути руйнувань, але при цьому пошкоджуються практично всі споживачі електричного струму і руйнується система електропостачання. Можливі пробої ізоляції електропроводів можуть привести до множинних коротких замикань в мережі, що, в кінцевому підсумку, може призвести до пожежі. Дійсно, пряме попадання блискавки необов’язково. Потужний електромагнітний імпульс, що виникає при атмосферному розряді, також призводить до виникнення високих наведених струмів в лініях, що і призводить до перенапруги в мережі.

КОМУТАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

Комутаційні або електромагнітні імпульси виникають найчастіше в момент включення електротехніки, будь то електродвигуни, трансформатори, електронні прилади. Стрибки напруги, що тривають частки секунди, які навіть не відчуваються самим користувачем, також стають причиною електромагнітних імпульсів. Даний феномен, відомий як промислові або комутаційні перенапруги, на дуже короткий час призводить до підвищення напруги в мережі на кілька кіловольт. Це може стати причиною виходу з ладу електроприладів, або, як мінімум, їх прискореного старіння.

ЕЛЕКТРОСТАТИЧНІ РОЗРЯДИ

Електростатичні ефекти пов’язані з діяльністю людини. Всім відомий феномен подібного удару (іскрового) розряду при торканні рук. Різниця потенціалів може при цьому досягати 15.000 Вольт. Якщо доторкнутися до чутливих вимірювальних приладів або до клавіатури комп’ютера, то виникає при цьому розряд може призвести до збою, тимчасової відмови або повного виходу з ладу відповідного приладу. Навіть якщо зовні нічого не відбувається, електроніка приладу піддається надмірному навантаженні. Наслідком цього можуть стати серйозні відмови устаткування, наприклад, комп’ютерної техніки, релейного обладнання всіх видів, а також пускових пристроїв люмінесцентних ламп.


Сітел

ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ЗАХИСТУ ВІД ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕНАПРУГ

Ми пропонуємо своїм клієнтам краще професійне обладнання – пристрої захисту від імпульсних перенапруг ТМ CITEL. Компанія Citel спеціалізується на виробництві обладнання для внутрішнього блискавкозахисту. Citel – компанія з багаторічною історією і високим професійним статусом на міжнародному ринку електротехніки. Висока якість продукції Citel забезпечує надійність і безпеку обладнання як приватної, так і промислової областей. Унікальність обладнання Citel полягає в використанні VG – технології. Розроблена і запатентована компанією Citel VG-технологія внутрішнього блискавкозахисту полягає в застосуванні в одному модулі газонаповнених розрядник і варисторів, що забезпечує значні переваги в порівнянні з технологіями і пристроями інших виробників.


ПЕРЕВАГИ ПЗІП, ВИГОТОВЛЕНИХ ПО VG – ТЕХНОЛОГІЇ:

– відсутність супроводжуючих струмів, що дозволяє уникнути вибуху пристрою захисту, а також короткого замикання в системі, яке призводить до небажаного відключення обладнання;
– зниження ризику відключення електроживлення в момент попадання блискавки;
– здатність протистояти імпульсу тривалістю 10/350 мкс при струмі 25 кА -параметри газонаповнених розрядник не залежить від вологості повітря і атмосферного тиску;
– газонаповнений розрядник і варистори підключаються послідовно, завдяки чому напруга від мережі живлення на варистор не подається (вона виникає тільки при ударі блискавки), тому вони з часом не втрачають своїх характеристик, що забезпечує істотне збільшення терміну служби пристрою захисту (не менше 10 років).